WYPOSAŻENIE

WYPOSAŻENIE

with Brak komentarzy

Im bardziej się angażujesz, im częściej podejmujesz wyzwania, tym lepiej potrafisz dobrać odpowiednie wyposażenie. O ile na początku warto korzystać ze sprawdzonych rozwiązań, o tyle z czasem zaczniesz samodzielnie dostrzegać zalety i mankamenty poszczególnych konfiguracji. Wraz ze wzrostem doświadczenia Twój sprzęt, tak jak i Twoje podejście do niego, będzie ewoluować.

Zawsze jednak miej na uwadze trzy najbardziej istotne parametry:

FUNKCJONALNOŚĆ, WAGA i ROZMIAR

Najlepiej, gdy każda rzecz w Twoim wyposażeniu spełnia te trzy kryteria: jest niezbędna, lekka i zajmuje mało miejsca. Nie będę ukrywać, że w większości przypadków za wszystkimi tymi aspektami stoi cena.

Podpatruj i wybieraj to co jest dla Ciebie najlepsze. Nie zamykaj się na wiedzę. Korzystaj ze sprawdzonych rozwiązań. Każda dziedzina ma swoje standardy, które są stałe i elementy wyposażenia niezbędne do jej wykonywania. Np. trekking – plecak, wspinaczka – uprząż, nurkowanie – butla, itd. Ale jakiej firmy, jaki model, jakiej wagi, jaki litraż, grubość? Będziesz w stanie to samodzielnie ocenić dopiero wtedy, gdy zdobędziesz odpowiednią wiedzę. Wtedy dopiero zaczniesz tym żonglować – zmieniać, zamieniać, rezygnować, modyfikować.

Testuj, testuj i jeszcze raz testuj!!! Po to by nie utonąć w morzu “sieciowych” informacji. Zorganizuj sobie substytut planowanej wyprawy i sprawdź w praktyce wybrane rozwiązania. Idź na noc do lasu, zmoknij, przegłódź się. Sprawdź, jak reagujesz na zmęczenie, zimno czy stres i jak wtedy sprawdza się Twój ekwipunek. Nie szalej. Rób to w granicach rozsądku i nie w warunkach ekstremalnych. Sprawdź przydatność sprzętu… i swojej głowy.

Jeśli już zgłębiasz zagadnienie wyposażenia, to zdradzę Ci odpowiedź na pytanie stanowiące tajemnicę wszechświata, które zadaje sobie każdy, nawet przed najkrótszym wyjazdem:

ile zabrać par skarpet?

Zostaw Komentarz