DOKUMENTY

DOKUMENTY

with Brak komentarzy

Jakie dokumenty zabrać w podróż?

W zależności od tego w jakie miejsce się wybierasz, możesz posługiwać się Dowodem Osobistym lub Paszportem. Listę państw, w których wystarcza Dowód, wkrótce znajdziesz tutaj.

Czasem przydadzą się też: wizy, ubezpieczenia, bilety, pozwolenia, zaproszenia, zaświadczenia, zezwolenia, karty kredytowe, płatnicze, etykiety, dowody zakupu, wpłaty, książeczki szczepień i inne przedziwne kwity…

Pamiętaj, że nie każdy dokument ze zdjęciem jest traktowany jako ten, który potwierdzi Twoją tożsamość!

Dotyczy to m.in. karty płatniczej i Prawa Jazdy.

Sprawdzaj, jakich dokumentów potrzebujesz w krajach tranzytowych i docelowych. Jakie są niezbędne do przekroczenia ich granic? Takie informacje możesz znaleść na stronach polskiego MSZ (lub ichniejszego) oraz ambasad i placówek kunsularnych RP. Znajdziesz tam również informacje, ile czasu możesz przebywać na terenie danego kraju i na jakich warunkach.

Zrób listę i sprawdź kilka razy, czy posiadasz komplet wymaganych dokumentów. Konsekwencje ich braku mogą być drastyczne.

Mogą Cię zatrzymać na granicy i zmusić do powrotu do Polski lub wydalić do innego państwa.

Po przekroczeniu terminu wizy, mogą Cię zatrzymać i osadzić w areszcie migracyjnym, a w dalszej kolejności deportować do ojczyzny lub kraju ostatniego pobytu. W lepszej wersji zobligują Cię do opuszczenia kraju, a kierunek pozostawią Ci do wyboru.

Pamiętaj by posiadane dokumenty odpowiednio zabezpieczyć!

Zostaw Komentarz