UMIEJĘTNOŚCI

UMIEJĘTNOŚCI

with Brak komentarzy

Twoje zadanie stawia przed tobą wymagania jakim musisz sprostać, a wymagania określają umiejętności, jakie będą niezbędne do jego wykonania. Bez względu na dziedzinę, czy dyscyplinę jaką się zajmujesz, musisz posiadać pakiet odpowiednich umiejętności.

Nigdy nie przeceniaj swoich możliwości. Wiedza i przygotowanie praktyczne muszą być adekwatne do Twoich zamiarów. Wycieczka rowerowa przez Europę, gdy ostatni raz brykałeś na rowerku z komunii lat temu dwadzieścia, nie będzie najlepszym pomysłem. Tak jak po niedzielnej szkółce narciarskiej, nie pojedziesz na freeride po Alpach, chyba że chcesz wracać śmigłowcem? Musisz mieć świadomość tego co wiesz, co potrafisz i do czego jesteś zdolny. Wszystko po to, by móc odpowiednio się przygotować.

Przykład? Wybierając się w góry, oprócz przygotowania fizycznego i wyposażenia potrzebujesz wiedzy m.in. z zakresu topografii, nawigacji, survivalu oraz pierwszej pomocy. Takie umiejętności pozwolą Ci sprawnie i pewnie poruszać się w terenie, radzić sobie w nagłych, krytycznych sytuacjach, a także zwiększą Twoją świadomość wystąpienia ewentualnych zagrożeń. Im bardziej jesteś wszechstronny, tym lepiej będziesz improwizować. Musisz wiedzieć jaka wiedza i zdolności będą Ci niezbędne w Twoim przedsięwzięciu. Ale to do Ciebie należy decyzja, co chcesz rozwijać i w jakim zakresie. Pomogę Ci, zamieszczając na tym blogu ciekawą i praktyczną wiedzę dotyczącą wymienionych dziedzin.

Umiejętności to jest to, co musisz wiedzieć i potrafić, by móc sprawnie wykonać zadanie.

Zostaw Komentarz