POMOC OSÓB TRZECICH

POMOC OSÓB TRZECICH

with Brak komentarzy

Nieważne co robisz w życiu, wsparcie innych osób zawsze jest nieocenione, ponieważ zapewnia ci spokój. Daje poczucie bezpieczeństwa i dodaje pewności siebie. O ile pewniej się czujesz, gdy wiesz, że masz backup?  Nie musi być fizyczny. Czasem wystarczy tylko świadomość tego, że ktoś o tobie myśli, popiera twoje działania i decyzje. No i oczywiście wie, gdzie jesteś.

Nawet jeśli jesteś typem samotnika, warto dzielić się swoimi planami z innymi.

Pamiętaj, by przed podróżą informować innych, o tym gdzie zamierzasz przebywać. Szczególnie wtedy, gdy wybierasz się w miejsca niebezpieczne.

Przed wyjazdem zrób sobie listę znajomych i znajomych znajomych, do których możesz się zwrócić w krytycznych sytuacjach. To samo dotyczy instytucji, które z urzędu mają obowiązek ci pomóc. Dokładnie się zastanów, jakiej pomocy możesz od nich oczekiwać. Jeśli masz taką możliwość, porozmawiaj z nimi i ustal ewentualny zakres tej pomocy.

No chyba, że uciekasz i nie chcesz się z nikim kontaktować. Choć wydaje mi się, że nawet wtedy, prędzej czy później będziesz musiał w końcu komuś zaufać.

Pomoc rodziny, znajomych, członków ekipy, wolontariuszy, instytucji czy służb może być czasem zbawienna. Niekiedy to jedyna droga by uwolnić się z prawdziwych opresji.

Zawsze zabezpiecz sobie takie wsparcie, nawet jeśli prawdopodobieństwo skorzystania z niego jest znikome.

Zostaw Komentarz